Articole

Stiri locale

Edward Iordanescu, prima reactie dupa infrangerea cu Columbia: "O forta mondiala"

publicat 2024-03-27 00:45:10 (OnlineSport)
Edward Iordanescu, prima reactie dupa infrangerea cu Columbia: O forta mondiala România a pierdut amicalul disputat contra Columbiei, scor 3-2, un meci disputat la Madrid. Pentru tricolori este prima înfrângere din ultimele 16 luni. ...continuare.

Motivul pentru care Dragusin a fost schimbat la pauza meciului cu Columbia. Selectionerul a lamurit lucrurile

Motivul pentru care Dragusin a fost schimbat la pauza meciului cu Columbia. Selectionerul a lamurit lucrurile Radu Dragusin a început ca titular partida amicala disputata de România contra Columbiei, la Madrid, dar dupa primele 45 de minute cel mai bine cotat jucator român al momentului n-a mai revenit pe teren. ...continuare.

Romania invinsa in premiera de Columbia. In minutul 79 eram condusi cu 3-0, dar am fost aproape de o revenire nesperata

publicat 2024-03-26 23:45:16 (OnlineSport)
Nationala României n-a stralucit în amicalul cu Columbia disputat la Madrid si pierdut în cele din urma, cu 3-2, dar a reusit sa salveze ultima impresie cu doua goluri marcate în minutele de final. Asa am trait Columbia - România ...continuare.

S-a stabilit a treia adversara a Romaniei din Liga Natiunilor

publicat 2024-03-26 22:45:14 (OnlineSport)
S-a stabilit a treia adversara a Romaniei din Liga Natiunilor Tricolorii vor evolua în toamna acestui an într-o noua editie din Liga Natiunilor, dupa ce au retrogradat în Liga C, al treilea esalon al competitiei. ...continuare.

Calificare istorica pentru Georgia la Campionatul European

publicat 2024-03-26 22:00:23 (OnlineSport)
Calificare istorica pentru Georgia la Campionatul European Pentru prima data în istorie nationala de fotbal a Georgiei va evolua la un turneu final. ...continuare.

Romania U21, victorie pe final in deplasare cu Armenia

publicat 2024-03-26 17:45:24 (OnlineSport)
Romania U21, victorie pe final in deplasare cu Armenia Nationala de tineret sub 21 de ani a României a urcat pe primul loc în grupa de calificare pentru Campionatul European din 2025. ...continuare.

Duel romanesc in semifinalele EHF European League

Duel romanesc in semifinalele EHF European League Aceasta dupa ce la tragerea la sorti programata marti într-una dintre semifinale au fost extrase sa se înfrunte doua formatii din Liga Florilor. ...continuare.

Columbia - Romania (LIVE, 21:45)

publicat 2024-03-26 13:15:26 (OnlineSport)
Columbia - Romania (LIVE, 21:45) Pentru a patra oara în istoria România întâlneste Columbia, o echipa în fata careia n-am pierdut niciodata. Doua dintre dispute au avut la Cupa Mondiala, ambele câstigate de România, în 1994 si 1998. Infografic: România, invincibila cu Columbia   ...continuare.

Ucraina - Islanda (LIVE, 21:30)

Ucraina - Islanda (LIVE, 21:30) Urmariti live text în aceasta pagina, marti seara, de la ora 21:30, meciul Ucraina - Islanda, partida la finalul careia vom cunoaste a trei adversara a României la EURO 2024. Meciul se disputa la Wroclaw, în Polonia, cu Ucraina în calitate de echipa gazda. România îsi afla marti ultima adversara de la EURO 2024   ...continuare.