Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale

Revenirea sezonului in Premier League, intr-un thriller cu 7 goluri: "Nu vom uita niciodata acest meci"

publicat 2024-03-30 18:15:04 (Gazeta-Sporturilor)
Revenirea sezonului in Premier League, intr-un thriller cu 7 goluri: Nu vom uita niciodata acest meci Newcastle a castigat cu West Ham, scor 4-3, in etapa #30 din Premier League.Meciul a fost unul nebun, londonezii au fost condusi cu 0-1, au facut 3-1, insa au luat 3 goluri pe final si au pierdut.Meci nebun in Premier League: Newcastle - West Ham 4-3Isak a deschis scorul pentru Newcastle, din penalty, in minutul 6. Antonio a egalat cu un sut plasat, iar Kudus a facut 2-1 pentru West in minutul 10 al prelungirilor din prima repriza. ... ...continuare.

Punctul care a decis semifinala de la Miami, Dimitrov - Zverev, e de pe alta planeta » Nici bulgarului nu i-a venit sa creada

publicat 2024-03-30 17:45:05 (Gazeta-Sporturilor)
Punctul care a decis semifinala de la Miami, Dimitrov - Zverev, e de pe alta planeta » Nici bulgarului nu i-a venit sa creada Grigor Dimitrov (12 ATP) l-a invins pe Alexander Zverev (5 ATP), scor 6-4, 6-7(4), 6-4 si s-a calificat in finala turneului de la Miami. Meciul a avut momente de tenis scanteietor.Dimitrov traverseaza momentul de gratie al unei carieri care promitea enorm. Campion la Brisbane anul acesta, Grigor confirma forma si e la un meci distanta de un nou trofeu major. Grigor Dimitrov, finalist la ATP MiamiTragerea la sorti de la Miami nu ii oferea prea mari perspective. ... ...continuare.

Faza uluitoare sub ochii lui Dragusin » 3 ocazii uriase irosite de Tottenham

Faza uluitoare sub ochii lui Dragusin » 3 ocazii uriase irosite de Tottenham Tottenham a irosit 3 ocazii uriase in minutul 20 al meciului cu Luton, in etapa #30 din Premier League.Cu Dragusin titular, Spurs a inceput prost meciul, iar in minutul 3 a primit gol. Chong a finalizat la coltul lung, plasat, dupa un contraatac fulgerator.FOTO. Ocazii uluitoare pentru Tottenham+1 FOTOIar Spurs a fost aproape sa egaleze in minutul 20, insa jucatorii din atac nu au fost inspirati. ... ...continuare.

"Rosu" direct in startul play-off-ului! Un fost rapidist si-a lasat echipa in "zece" in minutul 6 » Ce s-a intamplat la final!

publicat 2024-03-30 17:30:06 (Gazeta-Sporturilor)
Rosu direct in startul play-off-ului! Un fost rapidist si-a lasat echipa in zece in minutul 6 » Ce s-a intamplat la final! Antonio Sefer (23 de ani), titular la Hapoel Beer Sheva in meciul de pe teren propriu cu Hapoel Haifa, a fost eliminat in debutul jocului, dupa o intrare violenta asupra lui Biton. Gazdele au intrat cu 1-0 la pauza si au revenit, dupa ce au fost egalate, marcand dupa un corner in inferioritate numerica (2-1). ... ...continuare.

"Rosu" direct in startul play-off-ului! Un fost rapidist si-a lasat echipa in "zece" in minutul 6. Ce s-a intamplat la final!

publicat 2024-03-30 17:15:08 (Gazeta-Sporturilor)
Rosu direct in startul play-off-ului! Un fost rapidist si-a lasat echipa in zece in minutul 6. Ce s-a intamplat la final! Antonio Sefer (23 de ani), titular la Hapoel Beer Sheva in meciul de pe teren propriu cu Hapoel Haifa, a fost eliminat in debutul jocului, dupa o intrare violenta asupra lui Biton. Gazdele au intrat cu 1-0 la pauza si au revenit, dupa ce au fost egalate, marcand dupa un corner in inferioritate numerica (2-1). ... ...continuare.

Pe 17 mai va fi lansat filmul despre calificarea Romaniei la EURO 2024 » 5 detalii despre "In inima Nationalei": 22 de interviuri si filmari in 8 tari!

publicat 2024-03-30 16:15:08 (Gazeta-Sporturilor)
Pe 17 mai va fi lansat filmul despre calificarea Romaniei la EURO 2024 » 5 detalii despre In inima Nationalei: 22 de interviuri si filmari in 8 tari! Incepand cu 17 mai, in cinematografele din Romania va putea fi urmarit filmul "In inima Nationalei - Din vestiar pana in Germania", proiectie care urmareste campania de calificare la Campionatul European din vara.In 2023, echipa nationala de seniori a Romaniei a reusit o performanta deosebita. ... ...continuare.

© Copyright 2000-2024 iStorm. Toate drepturile rezervate.