Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale

Mallorca - Real Madrid, in runda #31 din La Liga. Galacticii, cu ochii pe a 4-a victorie la rand » Echipele probabile +cote

publicat 2024-04-13 17:45:07 (Gazeta-Sporturilor)
Mallorca - Real Madrid, in runda #31 din La Liga. Galacticii, cu ochii pe a 4-a victorie la rand » Echipele probabile +cote Mallorca si Real Madrid se intalnesc de la 19:30, in runda cu numarul #31 din La Liga. Meciul va putea fi urmarit in format liveTEXT pe GSP.ro si la tv pe Prima Sport 1, Orange Sport 2 si Digi Sport 3.Real Madrid pleaca, in mod cert, favorita in acest meci. Real Madrid domina autoritar competitia interna. Liderul din La Liga are 75 de puncte si se afla la 8 distanta de FC Barcelona, ocupanta locului secund. ... ...continuare.

Holger Rune a mutat razboiul cu ATP in online: "Ce inseamna asta? Dumnezeule!"

publicat 2024-04-13 17:15:11 (Gazeta-Sporturilor)
Holger Rune a mutat razboiul cu ATP in online: Ce inseamna asta? Dumnezeule! Holger Rune (20 de ani, locul 7 ATP), elevul lui Patrick Mouratoglou, poarta un razboi cu ATP, inceput in cadrul Mastersului de la Monte Carlo.Vineri, danezul Holger Rune a fost eliminat de la Monte Carlo dupa 4-6, 7-6 (8-6), 3-6 cu Jannik Sinner, locul 2 mondial, in faza sferturilor de finala. ... ...continuare.

Charalambous anunta 4 absente la FCSB pentru meciul cu CFR Cluj

publicat 2024-04-13 16:15:13 (Gazeta-Sporturilor)
Charalambous anunta 4 absente la FCSB pentru meciul cu CFR Cluj Elias Charalambous (43 de ani), antrenorul principal de la FCSB, a prefatat meciul cu CFR Cluj de duminica seara, ora 21:00, dezvaluind cele 4 absente din tabara ros-albastra.Victorioasa in primele 3 partide din play-off, FCSB are parte de o deplasare complicata in runda a patra, in Gruia, pe terenul CFR-ului, echipa vitalizata de succesul cu Rapid din etapa precedenta, 4-1. ... ...continuare.

Opriti MACELUL! Inlocuitorul lui Dragusin la Spurs, pus in cap de doua ori in doua minute!

publicat 2024-04-13 15:45:07 (Gazeta-Sporturilor)
Opriti MACELUL! Inlocuitorul lui Dragusin la Spurs, pus in cap de doua ori in doua minute! Prima repriza de cosmar pentru Tottenham si mai ales stoperul Micky van de Ven (22 de ani) pe St. James' Park, contra lui Newcastle. Expus de gafele fundasilor laterali, olandezul care a redevenit titular in detrimentul lui Radu Dragusin s-a facut de ras la ambele goluri ale "cotofenelor", la pauza scorul fiind 2-0.Intoarcem fotbalul din Anglia pe toate fetele la Premier GSP, un show nou marca GSP.ro, difuzat in fiecare zi de vineri. ... ...continuare.

Florinel Coman, in Qatar? Charalambous e ferm convins: "Daca as fi adversarul lui..."

publicat 2024-04-13 15:00:46 (Gazeta-Sporturilor)
Florinel Coman, in Qatar? Charalambous e ferm convins: Daca as fi adversarul lui... Elias Charalambous (43 de ani), antrenorul principal al celor de la FCSB, a comentat vestea plecarii lui Florinel Coman (26) de la liderul Superligii. Septarul ros-albastrilor este curtat de Al Duhail, formatie din Qatar.Florinel Coman a fost numarul 1 la FCSB in acest sezon de campionat, autor a 16 goluri si 10 pase decisive in 30 de aparitii. Aflat in cel mai bun moment al carierei, Florinel este curtat din strainatate. ... ...continuare.

O saptamana pana la FCSB - Rapid, dar biletele se dau ca painea calda!

publicat 2024-04-13 14:00:43 (Gazeta-Sporturilor)
O saptamana pana la FCSB - Rapid, dar biletele se dau ca painea calda! Mihai Stoica (59 de ani), proaspat reconfirmat in functia de presedinte al Consiliului de Administratie de la FCSB, a anuntat ca au fost vandute peste 20.000 de bilete la derby-ul cu Rapid, programat pe 20 aprilie, ora 20:30, in etapa 5 a play-off-ului.Peste fix o saptamana, sambata, 20 aprilie, FCSB va primi vizita rivalei locale, Rapid, echipa aflata in deriva, invinsa pe linie in primele 3 etape de play-off. ... ...continuare.

Sebastian Coltescu a fost delegat la derby-ul etapei! "Centralul" conduce CFR - FCSB

publicat 2024-04-13 13:30:39 (Gazeta-Sporturilor)
Sebastian Coltescu a fost delegat la derby-ul etapei! Centralul conduce CFR - FCSB Comisia Centrala a Arbitrilor a decis ca Sebastian Coltescu (46 de ani) sa fie arbitrul care va conduce cel mai important meci al rundei. Duelul de duminica, dintre CFR Cluj si FCSB.Meciul CFR Cluj - FCSB este programat duminica, de la 21:00. Va fi liveTEXT pe GSP. ... ...continuare.

Meci de gala la Turda » Dinamo inaugureaza noua sala polivalenta de 23 de milioane de euro!

publicat 2024-04-13 13:15:34 (Gazeta-Sporturilor)
Meci de gala la Turda » Dinamo inaugureaza noua sala polivalenta de 23 de milioane de euro! Meciul de handbal Potaissa Turda - Dinamo Bucuresti va inaugura, duminica, noua sala din Turda, de 3.165 locuri. "Turda Arena" a costat 23 de milioane de euro si este omologata pentru mai multe sporturi la nivel international.Lucrarile au inceput in septembrie 2020 si au fost finalizate in decembrie 2023, iar maine aceasta va fi inaugurata oficial. Complexul sportiv contine 350 de locuri de parcare, o sala de forta ultramoderna si bazin de inot. ... ...continuare.

© Copyright 2000-2024 iStorm. Toate drepturile rezervate.